Indhold i denne sektion:

Partners within the network

Denmark

  • VIA UNIVERSITY COLLEGE
    Silkeborg College of Education
    Contact person: Alice Hindsgavl Buhrmann ahin@viauc.dk
  • UNIVERSITY COLLEGE SYDDANMARK
    Campus Haderslev
    Contact person: Jette Laursen, jlau@ucsyd.dk
  • UNIVERSITY COLLEGE LILLEBÆLT
    Contact person: Gabriella Dahm, interteacherucl@ucl.dk

Estonia

  • TALLINNA ÜLIKOOL
    Insitute of Educational Sciences
    Department of Primary School Estonia University
    Contact person: Anne Uusen anne.uusen@tlu.ee
  • TALLINNA ÜLIKOOL
    Department of Pre-School Pedagogy
    Contact person: Marika Veisson marika.veisson@tlu.ee

Faroe Islands

  • UNIVERSITY OF THE FAROE ISLAND
    Faculty af Education (FO)
    Contact person: Annika Antoniussen, annikaa@setur.fo

Finland

  • HELSINGFORS UNIVERSITET – HELSINGIN YLIOPISTO
    International Exchange Services
    Contact person: Mikko Moilanen, mikko.moilanen@helsinki.fi

Iceland

  • HÁSKÓLINN Á AKUREYRI
    International Office
    Contact person: Runar Gunnarsson runarg@unak.is
  • UNIVERSITY OF ICELAND
    School of Education, Teacher Education
    Contact person:  Guðbjörg Oddný Friðriksdóttir,  gof@hi.is

Latvia

  • LATVIJAS UNIVERSITATE
    Faculty of Education and Psychology and Art
    Contact person: Dainuvite Bluma dainuvite.bluma@lu.lv
  • RIGA TEACHER TRAINING AND EDUCATIONAL MANAGEMENT ACADEMY
    Contact person: Aija Kļaviņa, international@rpiva.lv

Lithuania

Norway

  • HØGSKOLEN I OSLO OG AKERSHUS
    Faculty of Education and International Studies
    Contact person: Sissel-Tove, Olsen, sissel-tove.olsen@hioa.no

Sweden

  • STOCKHOLMS UNIVERSITET
    Barn- och Ungdomsvetenskapliga institutionen
    Didactic Science and Childhood Education
    Contact person: Malin Håkansson, international@buv.su.se
  • STOCKHOLMS UNIVERSITET
    International Office
    Contact person: Suk-hi Cho, international@isd.su.se
  • UPPSALA UNIVERSITET/ CAMPUS GOTLAND
    Institutionen för didaktik, pedagogik och utbildningsstudier
    Department of Education
    Contact person: Katarina Gahne katarina.gahne@edu.uu.se

Om denne side

Denne side er opdateret 5. December 2016 af pokl.

+ Del denne side    Udskriv denne side